Blog - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej
Chcesz umówić się na wizytę?

Adres

Wysogotowo ul. Batorowska 11

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 7 - 20, Sb: 8 - 14
kolano biegacza - przyczyny, objawy, leczenie

Kolano biegacza – dlaczego kolano boli podczas biegania?

W ostatnich latach bieganie stało się bardzo popularną formą aktywnego spędzania czasu. Jest to bardzo dobra forma treningu, dzięki której możemy zadać o nasze ciało. Nie możemy jednak zapominać, że podczas biegu wykonujemy tysiące dynamicznych kroków, które mogą zostawić swój ślad w postaci przeciążania i bólu podczas biegania. Stawem, w którym najczęściej pojawia się ból podczas biegania jest kolano. Przyjrzyjmy się, dlaczego ból kolana pojawia się podczas biegania i jak możemy sobie z nim poradzić.

Czytaj więcej

Czym jest pinoterapia

Czym jest Pinoterapia – wskazania, przeciwwskazania i zalety

Pinoterapia to koncepcja pracy ze schorzeniami narządu ruchu zawierająca w sobie zasób metod diagnostycznych i terapeutycznych stworzona przez lekarza ortopedę Radosława Składowskiego. Jest pomocna w terapii wielu dysfunkcji ortopedycznych, przewlekłych zespołów bólowych, czy urazów. Uwzględnia m.in. mobilizacje stawowe, terapię tkanek miękkich, a także masaż bańką chińską. To co wyróżnia jednak tę koncepcję i z czego słynie najbardziej to praca specjalnymi narzędziami – pinami i katami, którymi stymuluje się określone obszary ciała.

Czytaj więcej

Ból pleców u dziecka - jak sobie z nim poradzić

Ból pleców u dziecka – jak sobie z nim poradzić?

Ból pleców u dzieci pojawia się dużo rzadziej niż u dorosłych.  Jednak jest sytuacja, która nie powinna być bagatelizowana. W przypadku pojawienia się bólu pleców u dziecka należy skonsultować się ze specjalistą, aby poznać i wyeliminować jego przyczynę. Przeczytaj resztę artykułu, aby dowiedzieć się jak pozbyć się bólu pleców u dzieci i nastolatków w zależności od ich przyczyny.  

Czytaj więcej

Uszkodzenie łąkotki przyczyny objawy leczenie

Uszkodzenie łąkotki – przyczyny, objawy, leczenie

Uszkodzenie łąkotki to jedno z częstszych uszkodzeń w kolanie. Operować czy nie operować? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, u których zdiagnozowano uszkodzenie łąkotki. W tym artykule przybliżę Wam, jakie są możliwości leczenia pękniętej łąkotki w kolanie.

Czytaj więcej

fizjoterapia po usunieciu zrostów w kolanie

Jak uniknąć zrostów w kolanie po operacji – artrofibroza?

Występowanie zrostów w kolanie, czyli artrofibrozy to poważna komplikacja, która negatywnie wpływa na całość leczenia kolana. Sztywność oraz ograniczony zakres ruchu zgięcia lub wyprostu w kolanie może wystąpić nawet u 35% osób po operacji rekonstrukcji  więzadła ACL w kolanie. Podobne liczby możemy przytoczyć dla innych zabiegów kolana.

Czytaj więcej

Napięciowe bóle głowy leczenie

3 najlepsze sposoby na napięciowy ból głowy

Większość z nas co jakiś czas boryka się z problemem bólu głowy. Większość bólów głowy jest spowodowanym napięciowym bólem głowy. Ten rodzaj bólu głowy występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Napięciowy ból głowy jest  powodem gorszego samopoczucia, frustracji oraz obniżenia jakości wielu aspektów życia. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj około 30 roku życia. 

Czytaj więcej

Co zrobić ze skręconą kostką

Skręcona kostka – jak szybko sobie z nią poradzić?

Skręcenie kostki należy do najczęstszych kontuzji występujących u osób aktywnych, choć może się wydarzyć także podczas wykonywania czynności niezwiązanych ze sportem. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych 1,5 miliona osób rocznie doznaje skręcenia stawu skokowego. Skręcenie kostki może prowadzić do uszkodzenia torebki stawowej i więzadeł. Uraz jest ten często bagatelizowany, a nieleczony może prowadzić do kolejnych skręceń kostki.

Czytaj więcej

Rwa kulszowa przyczyny objawy i leczenie

Rwa kulszowa – jakie są przyczyny, objawy  i leczenie

Rwa kulszowa to problem, który dotyka dużą liczbę społeczeństwa. Intensywność bólu oraz pozostałych objawów często wyklucza z czynności dnia codziennego i zawodowych. Z naszego artykułu dowiesz się między innymi jakie są przyczyny rwy kulszowej, jak szybko się jej pozbyć i zapobiegać nawrotom.