Fizjoterapia w napięciowych bólach głowy - STUDIO PRO BALANS
Chcesz umówić się na wizytę?

Adres

Wysogotowo ul. Batorowska 11

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 7 - 20, Sb: 8 - 14
Fizjoterapia w bólach głowy

Fizjoterapia w bólach głowy​

 

Często boli Cię głowa?

Nie chcesz brać tabletek przeciwbólowych lub one nie pomagają?

Jesteś zdenerwowana, niecierpliwa przez ból w pracy lub podczas czasu spędzanego z dzieckiem?

Ból z tyłu głowy w okolicy potylicy, na skroniach lub w innych miejscach głowy może być spowodowany napięciem mięśni. W napięciowych bólach głowy tabletki są nieskuteczne, a zniwelowanie bólu daje praca z fizjoterapeutą.

Odpowiednio wykonany masaż może zniwelować napięcie mięśni wokół głowy i szyi, co przekłada się na zmniejszenie bólu głowy.

Pamiętaj, że ból nie musi być z Tobą na zawsze. Jeśli usłyszałaś od lekarza, że taka Twoja natura i powinnaś się przyzwyczaić to nieprawda.

Zapisz się na wizytę i zapomnij o bólu głowy!

Cennik - Fizjoterapia w bólach głowy

Fizjoterapia w bólach głowy 50min 150 zł

Co uważają o nas osoby które nam zaufały?

Kto z naszego PRO zespołu jest gotowy ci pomóc?

Ilu osobom udało nam się pomóc?

W Probalans Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej każdego dnia skupiamy się na indywidualnych potrzebach i zdrowiu naszych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszego zespołu, w zeszłym roku udało nam się pomóc aż 5789 osobom odzyskać pełnię zdrowia i radość z aktywnego życia. Tylko w ostatnim miesiącu nasza pomoc dotarła do 461 pacjentów, co potwierdza skuteczność naszych metod i zaufanie, jakim nas obdarzacie. Dziękujemy, że możemy być częścią Waszej drogi do lepszego samopoczucia!

0
W zeszłym roku
0
W ostatnim miesiącu

Fizjoterapia w bólach głowy - jako skuteczna metoda łagodzenia bólów głowy

Przeważająca większość osób doświadcza okresowo dolegliwości związanych z bólem głowy. Najczęściej spotykanym typem jest ból głowy napięciowy, który występuje dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ten rodzaj bólu głowy jest zazwyczaj odpowiedzialny za złe samopoczucie, frustrację oraz pogorszenie jakości życia w różnych sferach. Pierwsze symptomy zwykle pojawiają się około trzydziestego roku życia.

Nadmierne napięcia mięśni szyi i karku często przyczyniają się do tego rodzaju bólu, podobnie jak wpływ stresu, który może wywoływać napięcia i dyskomfort. Dodatkowo, niedostateczne nawodnienie organizmu oraz nieprawidłowy sen mogą również sprzyjać występowaniu napięciowego bólu głowy, wpływając negatywnie na ogólne samopoczucie.

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie napięciowego bólu głowy jest masaż. W trakcie sesji masażu fizjoterapeuta stosuje różnorodne techniki, takie jak uciskanie, ugniatanie i rozciąganie określonych grup mięśni. To pozwala na zwiększenie przepływu krwi przez te obszary, co sprawia, że mięśnie stają się bardziej elastyczne, rozluźnione i mniej podatne na ból. 

Po masażu, zazwyczaj odczuwa się uczucie lekkości i rozluźnienia głowy, a dolegliwości bólowe często ustępują. Masaż to forma relaksu dla całego ciała, co przyczynia się do redukcji stresu, niepokoju i napięcia, które mogą być drugą przyczyną występowania napięciowego

Fizjoterapia w bólach głowy - FAQ

Tak, fizjoterapia pomaga w bólach głowy przede wszystkim poprzez masaż mięśni szyi i karku. Pozwala to rozluźnić napięte mięśnie i zmniejszyć ból głowy. 

Masaż mięśni szyi jest najskuteczniejszą metodą zmniejszania napięciowego bólu głowy. Poprzez odpowiedni masaż przeprowadzony przez fizjoterapeutę mięśnie stają się rozluźnione co powoduje lepsze ukrwienie w okolicy szyi i głowy oraz zmniejszenie poziomu stresu. Te dwa czynniki skutecznie zmniejszają ból głowy.

W celu zniwelowania bólu głowy powinniśmy masować mięśnie szyi oraz karku. Skuteczne jest również masowanie okolicy skroni i potylicy. 

Tak, fizjoterapia może zmniejszyć dolegliwości związane z migreną. Pomaga ona zmniejszyć napięcie mięśni wokół głowy i szyi co wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Duża część napięciowych bólów głowy jest nieprawidłowo diagnozowana jako migreny. 

Pomocny jest masaż najbardziej napiętych mięśni, które mogą wywoływać ból głowy. Miejsca, które najczęściej potrzebują rozluźnienia to skronie oraz tył głowy, czyli potylica.