Jak uniknąć operacji barku? - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej

Dziś chciałem Wam opowiedzieć historię Pana Aleksandra, który uniknął operacji barku. Pan Aleksander ma 45 lat i jest kierowcą ciężarówki. Pracuje głównie za zagranicznych trasach przez 3 tygodnie i tydzień odpoczywa. 

Praca jest męcząca i wymagają koncentracji. Po którejś długiej trasie przewrócił się schodząc z kabiny. Bolała go ręka, ale musiał pracować, więc liczył, że przejdzie samo. Niestety ból nie zniknął i przeszkadzał mu w pracy podczas kierowania autem.

Czy można uniknąć operacji barku?

Jak nie dać sobie zoperować barku?

Czy operacja barku jest konieczna?

Wybrał się do ortopedy, który po wykonaniu USG zdiagnozował uszkodzenia obrąbka w stawie barkowym i skierował go na operację. Pan Aleksander był załamany, ponieważ operacja oznaczała długie tygodnie bez możliwości pracy. Przekazał to swojej koordynatorce w firmie, a ona zasugerowała wizytę u mnie, ponieważ kiedyś pomogłem jej synowi.

Jak uniknąć operacji barku?

Uszkodzenie obrąbka w stawie barkowym to poważny uraz, ale podjąłem się próby leczenia zachowawczego. Przekazałem Panu Aleksandrowi, że mamy szanse 50/50, aby uniknąć operacji.

Rehabilitacja polegała na ćwiczeniach, które miały obudować uszkodzony bark mięśniami. Dzięki temu miał być bardziej stabilny i mniej boleć.

Początkowe ćwiczenia były trudne do wykonania. Aczkolwiek z wizyty na wizytę bark bolał coraz mniej. Po kilku wizytach Pan Aleksander mógł wrócić do pracy bez bólu barku.

Czy operacja barku jest konieczna?

Uszkodzenie barku co zrobić?

Każdy przypadek jest inny, ale pamiętaj, że jeśli masz uszkodzony bark i lekarz proponuje Ci operację warto spróbować leczenia zachowawczego. Jest to szansa na uniknięcie operacji. Skontaktuj się ze mną telefonicznie i ustalimy plan działania – 667 657 998. Możesz też od razu umówić się na wizytę poprzez rejestrację online https://rejestracja.medchart.pl/5153ee0b/select-date/visit/51 .

Opinia klientki PROBALANS