Fizjoterapia kręgosłupa - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej

Adres

Wysogotowo ul. Batorowska 11

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 7 - 20, Sb: 8 - 14
Fizjoterapia kręgosłupa

Czym jest fizjoterapia kręgosłupa?​

 

Czujesz napięcie w karku podczas pracy przy komputerze? Budzisz się sztywny i obolały? Coś nagle strzeliło Ci w plecach? A może plecy bolą, gdy długo stoisz?

Korzonki, przewianie, rwa kulszowa czy dyskopatia to problemy, w których możemy Tobie pomóc. Praca przy komputerze nie musi oznaczać bólu i spiętego kręgosłupowi.

Pamiętaj, że tabletki przeciwbólowe działają chwilowo na objawy, a nie przyczyny.

Odpowiednio przeprowadzony wywiad i badanie fizjoterapeutyczne pozwoli Ci dłużej pracować przy komputerze bez bólu, wstawać rano jak 10 lat temu swobodnie zakładając skarpetki oraz luźno obracać głowę podczas jazdy autem.

Zapisz się na wizytę i pozbądź się bólu.

 

Cennik - Fizjoterapia Kręgosłupa

Fizjoterapia kręgosłupa 50 min 150 zł

Co uważają o nas osoby które nam zaufały?

Kto z naszego PRO zespołu jest gotowy ci pomóc?

Ilu osobom udało nam się pomóc?

W Probalans Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej każdego dnia skupiamy się na indywidualnych potrzebach i zdrowiu naszych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszego zespołu, w zeszłym roku udało nam się pomóc aż 5789 osobom odzyskać pełnię zdrowia i radość z aktywnego życia. Tylko w ostatnim miesiącu nasza pomoc dotarła do 461 pacjentów, co potwierdza skuteczność naszych metod i zaufanie, jakim nas obdarzacie. Dziękujemy, że możemy być częścią Waszej drogi do lepszego samopoczucia!

0
W zeszłym roku
0
W ostatnim miesiącu

Dlaczego fizjoterapia kręgosłupa jest ważna?

Ból kręgosłupa to problem, który dotyka dużą część społeczeństwa wpływając bezpośrednio na jakość życia. Praca przy komputerze, siedzenia w samochodzie, mało aktywności fizycznej oraz stres wpływają negatywnie na stan naszych pleców. Zaniedbanie pierwszych objawów bólowych może w konsekwencji prowadzić do większych problemów, które trudniej będzie wyleczyć.  

Fizjoterapia kręgosłupa jest zatem ważnym elementem dbania o zdrowie każdego z nas.

Jakie są główne korzyści z leczenia kręgosłupa poprzez fizjoterapię?

Fizjoterapia jest skuteczną metodą leczenia bólu kręgosłupa. Pozwala pozbyć się dolegliwości bez stosowania leków przeciwbólowych lub przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Fizjoterapia kręgosłupa działa regeneracyjnie na plecy poprzez stosowanie odpowiednich masaży. Z drugiej strony dzięki odpowiednim ćwiczeniom rehabilitacyjnym na kręgosłup pozwala go wzmocnić.

Fizjoterapia Kręgosłupa - czym są spowodowane problemy z kręgosłupem?

Problemy te powstają zazwyczaj w dwojaki sposób. Pierwszy sposób związany jest z siedzącym trybem życia, który nie wpływa pozytywnie na kręgosłup. Siedzenie w pracy oraz brak odpowiednio dobranej aktywności po niej wpływa na powstanie ból pleców lub ich sztywność. 

Drugim czynnikiem wywołującym  problemy z kręgosłupem, które wymagają jego rehabilitacji jest nieprawidłowa aktywność fizyczna. Mowa tutaj o zbyt intensywnych ćwiczeniach lub takich, które są wykonywane nieprawidłowo. Obie te sytuację mogą wywoływać przeciążenie kręgosłupa.  

Jakie techniki stosuje się w fizjoterapii kręgosłupa?

Fizjoterapia kręgosłupa jest istotną częścią leczenia wielu schorzeń kręgosłupa. Fizjoterapeuci stosują różnorodne techniki, aby zmniejszyć ból, poprawić zakres ruchu, wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną funkcję kręgosłupa. Oto kilka powszechnie stosowanych technik w fizjoterapii na kręgosłup:

W trakcie fizjoterapii kręgosłupa szyjnego lub lędźwiowego wykonuje się masaż, terapię manualną oraz odpowiednia ćwiczenia na kręgosłup. Jako uzupełnienie rehabilitacji na kręgosłup wykorzystujemy plastry kinesiotaping lub suche igłowanie.

Jak wygląda typowa sesja fizjoterapii kręgosłupa?

Celem pierwszej wizyty rehabilitacji kręgosłupa jest postawienie diagnozy oraz zaplanowanie i rozpoczęcie Twojego leczenia. Podczas wizyty fizjoterapeuta przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad pytając o aktualny problem oraz wcześniejsze bóle i choroby mogące mieć wpływ na obecny stan. 

Kolejnym etapem wizyty podczas fizjoterapii na kręgosłup jest badanie, które polega na sprawdzeniu jak ruszają się poszczególne części Twojego ciała. 

Już podczas pierwszej wizycie zaczniemy leczenie.Terapeuta będzie dotykał z różnym natężeniem, różnych obszarów Twojego ciała. Po pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta pokaże Ci jakie czynności możesz wykonywać w domu, aby wspomóc proces leczenia. 

Pod koniec wizyty rehabilitacyjnej na kręgosłup fizjoterapeuta przestawi Ci plan dalszego leczenia. Jeśli będzie on wymagał kolejnego spotkania wspólnie ustalicie jego datę. W naszym Studio nie obowiązują pakiety, ponieważ chcemy rozwiązać Twój problem jak najszybciej, a nie w ciągu np. 10 wizyt.

Fizjoterapia kręgosłupa - FAQ

Częstotliwość wizyty w ramach fizjoterapii kręgosłupa jest uzależniona od stanu pacjenta. Najczęściej planujemy wizyty 1 lub 2 razy w tygodniu.

Każda wizyta fizjoterapeutyczna w naszym Studiu trwa 50 minut.

Ubierz się w wygodny strój  lub zabierz na zmianę luźną koszulkę i krótkie spodenki, które będziesz mógł założyć w szatni.

Tak, zabiegi fizjoterapeutyczne są skuteczne w bólach kręgosłupa. Rehabilitant poprzez wywiad oraz badanie jest w stanie określić źródło problemów i ocenić czy stan pacjenta nadaje się do zabiegów rehabilitacyjnych na kręgosłup czy należy go wcześniej skonsultować z innymi specjalistą. 

W większości przypadków już na pierwszej wizycie fizjoterapeutycznej rozpoczyna się rehabilitację kręgosłupa.

Koszt wizyty fizjoterapeutycznej w naszym Studio to 150 zł.