Czym jest fizjoterapia skierowana do młodych sportowców?
Twoje dziecko boli pięta lub kolano podczas gry w piłkę?
Skręciło kostkę, a Ty nie wiesz, kiedy będzie mogło bezpiecznie wrócić do treningów?
A może ma złamanie, które po zdjęciu gipsu będzie wymagało rehabilitacji?
Gra z bólem lub zbyt wczesny powrót do treningów po kontuzji może spowodować poważniejszy problem.
Wiemy, że przerwa w treningach może spowodować utratę pierwszego składu i pozycji w zespole Twojego dziecka.
W związku z tym powrót do treningów powinien być bezpieczny i możliwie szybki.
Dzięki fizjoterapii dla młodych sportowców Twoje dziecko bezpiecznie wróci do treningów, strzelania bramek i wygrywania meczów.
Zapisz swoje dziecko i daj mu się cieszyć z gry bez bólu.
Cennik - Rehabilitacja Młodych Sportowców
Rehabilitacja młodych sportowców 50 min | 170 zł |
Co uważają o nas osoby które nam zaufały?
Kto z naszego PRO zespołu jest gotowy ci pomóc?
Ilu osobom udało nam się pomóc?
W Probalans Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej każdego dnia skupiamy się na indywidualnych potrzebach i zdrowiu naszych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszego zespołu, w zeszłym roku udało nam się pomóc aż 5789 osobom odzyskać pełnię zdrowia i radość z aktywnego życia. Tylko w ostatnim miesiącu nasza pomoc dotarła do 461 pacjentów, co potwierdza skuteczność naszych metod i zaufanie, jakim nas obdarzacie. Dziękujemy, że możemy być częścią Waszej drogi do lepszego samopoczucia!
Jakie są główne cele takiego leczenia?
Celem rehabilitacji sportowej jest bezpieczny powrót dziecka do treningów, jeśli przerwa w treningach była konieczna ze względu na kontuzję. Jeśli młody sportowiec trenuje z bólem nasze zabiegi rehabilitacyjne mają na celu usunięcie bólu, który pojawiał się podczas trenowania. Rehabilitacja sportowa ma również na celu zapobieganie ponownym kontuzjom i urazom poprzez ćwiczenia wzmacniające. Na co dzień wykorzystujemy program zapobiegający kontuzjom młodzieży FIFA 11+.
W jaki sposób fizjoterapia może pomóc młodym sportowcom?
Fizjoterapia sportowa dla dzieci pomaga cieszyć się z gry bez bólu. Jeżeli dziecko nie trenuje ze względu na kontuzję naszym zadaniem jest zaplanować jego bezpieczny powrót do sportu.
Fizjoterapia dzieci uprawiających sport ma na celu zapobieganie urazom w przyszłości. Ćwiczenia pozwalają tak wzmocnić okolicę ciała, aby była ona silniejsza i mniej narażona na kontuzje.
Zabiegi rehabilitacyjne dla młodzieży uprawiającej sport mają również pozytywny wpływ na ich postawę ciałą teraz i w przyszłości. Nawet niewielkie urazy lub utrwalone nieprawidłowe postawy ciała mogą mieć wpływ na funkcjonowanie dziecka w przyszłości. W związku z czym powinny zostać wyleczone przez specjalistów, aby w przyszłości dziecko mogła cieszyć się pełną sprawnością.
Pomagamy młodym sportowcom
Wykorzystanie programu zapobieganiu kontuzjom FIFA 11+.
Wieloletnie doświadczenie
Ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
Jakie konkretne korzyści przynosi regularna fizjoterapia dla tej grupy?
Regularna współpraca z fizjoterapeutą pomaga zapobiegać kontuzjom poprzez masaż, który rozluźnia najbardziej spięte i przeciążone miejsca w ciele. Systematyczne wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych pomaga też wzmocnić ćwiczeniami obszar, który jest najbardziej osłabiony.
Rehabilitanci przekazują dzieciom i młodzieży wiedzę na temat zdrowego stylu życia sportowca, rozciągania, właściwej techniki wykonywania ćwiczeń oraz sposobów zapobiegania urazom.
Cykliczne spotkania z fizjoterapeutą sportowym wpływają również pozytywnie na całościową formę sportową dziecka. Rehabilitanci sportowi opracowują programy treningowe i ćwiczenia mające na celu zwiększenie wydajności sportowej poprzez rozwijanie siły, gibkości, równowagi i koordynacji.
W jakim wieku można zacząć?
Najmłodsi pacjenci, którzy pojawiają się u nas na fizjoterapii sportowej dla dzieci mają 6 lat. W tym wieku najczęstszymi problemami są złamanie w obrębie ręki lub kostki. Przez całą wizytę fizjoterapetua jest na wyłączność Twoją i Twojego dziecka. Zarówno w gabinecie oraz sali treningowej pracujecie 1 na 1.
Dla jakich dyscyplin sportowych jest to najbardziej korzystne?
Fizjoterapia sportowa jest najbardziej korzystna dla sportów, w których podczas treningów jest mało ćwiczeń ogólnorozwojowych, rozciągających i wzmacniających. Wiemy, że takich ćwiczeń brakuje u dzieci i młodzieży w takich dyscyplinach sportowych jak piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka czy siatkówka. Zdarza się też, że w treningach sportów indywidualnych również mały nacisk jest kładziony na wzmacnianie, rozciągania i zapobieganie kontuzjom. W związku z tym fizjoterapia sportowa jest wskazana również w takich dyscyplinach jak biegi, sporty sztuk walki (karate, judo, zapasy), tenis oraz taniec.
Jakie są najczęstsze zabiegi i techniki stosowane w fizjoterapii dla młodych sportowców?
Z naszego doświadczenia wynika, że to połączenia jest najskuteczniejsze w leczeniu urazów dzieci i młodzieży. Każda wizyta rehabilitacyjna składa się zarówno z pracy manualnej na stole do masażu jak i ćwiczeń, które wspomagają powrót do treningów. Proporcja zabiegów rehabilitacyjnych jest uzależniona od aktualnego stanu zawodnika. Ćwiczenia wykonywane są pod naszą opieką, abyśmy mogli zwracać uwagę na szczegóły. Jeśli jest taka potrzeba wspomagamy leczenie dziecka aplikacją kinesiotaping lub igłoterapią suchą.
Jak przebiega typowa sesja/terapia fizjoterapii młodych sportowców?
Przez całą wizytę fizjoterapetua jest na wyłączność Twoją i Twojego dziecka. Zarówno w gabinecie oraz sali treningowej pracujecie 1 na 1. Dzięki temu praca manualna na stole do masażu oraz ćwiczenia przebiegają w komfortowych warunkach, a Twoje dziecko razem z Tobą może czuć się swobodnie.
Czy są dostępne pakiety czy programy specjalistyczne dla konkretnych dyscyplin?
Tak, programy specjalistyczne są wdrażane podczas treningów motorycznych dla młodych sportowców. Trening motoryczny to uzupełnienie zajęć sportowych w klubach, gdzie nie ma czasu na indywidualne podejście, ćwiczenia wzmacniające oraz zapobiegające kontuzjom. Są to zajęcia, które proponujemy młodym sportowcom po wyleczeniu kontuzji i zakończenia zabiegów fizjoterapeutycznych.