Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty? - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty może być wydarzeniem budzącym pewne wątpliwości. Być może zastanawiasz się jak przebiegnie pierwsza wizyta, jak się do niej przygotować, jaki odpowiedni strój wybrać. Chcąc jak najbardziej ułatwić ten proces przygotowaliśmy listę rzeczy, o których należy pamiętać przed spotkaniem z fizjoterapeutą.

Wizytę możesz umówić bezpośrednio w studio, telefonicznie (nr tel. 667 657 998) lub online!

Punktualność

Przyjdź kilka minut wcześniej przed zaplanowaną wizytą, aby cały proces przebiegł sprawnie.

Odpowiedni strój

Fizjoterapeuta analizuje pacjenta całościowo i często prosi o ściągnięcie koszulki lub spodni w celu ogólnej oceny. W związku z tym Twój strój powinien być wygodny i komfortowy, abyś nie czuł się skrępowany.

Wywiad

Celem pierwszej wizyty u fizjoterapeuty jest postawienie diagnozy oraz zaplanowanie dalszego leczenia. Niektóre pytania mogą Ci się wydawać zbyt dociekliwe i nie do końca związane z Twoim aktualnym problemem np. pytania związane z wypróżnianiem, miesiączkowaniem czy stresem w życiu codziennym. Pamiętaj jednak, że im więcej terapeuta o Tobie wie tym dokładniej może zaplanować terapię.

Wcześniejsze badania

Jeżeli posiadasz dokumentację medyczną (RTG, USG, opis tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego) zabierz ją ze sobą. Pozwoli ona bardziej szczegółowo poznać źródło problemu. Do wizyty w naszym Studio fizjoterapii w Wysogotowie nie potrzebujesz skierowania, ponieważ nie świadczymy usług na NFZ.

Terapia

Już podczas pierwszej wizyty zostaniesz poddany odpowiednim zabiegom manualnym. Terapeuta będzie dotykał z różnym natężeniem, różnych obszarów Twojego ciała. Postaraj się informować terapeutę, jakie są Twoje odczucia. Czy któreś miejsce jest szczególnie bolesne? Czy odczuwasz dyskomfort w danej pozycji? Terapia to współpraca fizjoterapeuty oraz pacjenta. Oboje muszą brać aktywny udział w procesie. Po pierwszym spotkaniu rehabilitant pokaże Ci jakie czynności możesz wykonywać w domu, aby wspomóc proces leczenia.

Co po pierwszej wizycie?

Pamiętaj, aby wysłuchać fizjoterapeutę o możliwych odczuciach, które mogą pojawić się po dniu albo tego samego dnia po terapii. Każdy z nas może inaczej reagować na określone zabiegi. Po wizycie fizjoterapeuta ustala termin, w którym powinno odbyć się kolejne spotkanie. Być może Twój problem będzie wymagał zastosowania większej ilość ćwiczeń, niż zabiegów manualnych. O wszystkim zostaniesz poinformowany po pierwszej wizycie.

Zadaj pytania

Jeśli coś wydaje Ci się niejasne lub masz wątpliwości – pytaj! Wszyscy pracownicy studia są tutaj, aby Ci pomóc i z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

Nasi fizjoterapeucie czekają na Ciebie w Wysogotowie, niedaleko Skórzewa, Przeźmierowa, Dąbrówki, Zakrzewa i innych miejscowości po zachodniej stronie Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *