O nas - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej
PROBALANS – Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej
Adres
Wysogotowo ul. Batorowska 11
Godziny Otwarcia
Pon - Pt: 7 - 20, Sb: 8 - 14

Bartosz Kubaszewski

fizjoterapeuta, trener

Pomagam młodym sportowcom z bólem kolan wrócić na boisko, nawet jeśli trenują codziennie.

Na co dzień wspieram młodych sportowców, którzy odczuwają ból podczas treningu lub chcą wrócić do zajęć sportowych po skręceniu lub złamaniu.

Pomagam również aktywnym dorosłym, którzy chcą na przykład biegać, grać w tenisa i jeździć na rowerze bez dyskomfortu lub bólu.

Przez ponad 10 lat pracy współpracowałem m.in. KKS Lech Poznań, Akademią Piłkarską Reissa, Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej. W tym czasie pomogłem setkom młodych sportowców zarówno na szczeblu krajowy i lokalnym.

W każdym miesiącu przyjmuje około 40 nowych pacjentów, którzy po kilku wizytach wracają do biegania, gry w tenisa, trenowania piłki nożnej bez bólu. Swoją pracę manualną na stole do masażu uzupełniam ćwiczeniami, które pozwolą Ci bezpiecznie trenować zmniejszając ryzyko kolejnych urazów.

Od czasu szkoły podstawowej interesowałem się biologią oraz ruchem, dlatego wybrałem fizjoterapię jako formę pomagania innym osobom. Największą satysfakcję czerpię z efektów mojej pracy, jakim jest brak bólu i powrót do pełnej aktywności.

“Daj mi zdrowie, a z całą resztą sobie poradzę.” Wierzę w to zdanie, dlatego codziennie Wam pomagam, abyście mogli stawić czoła wyzwaniom.

W wolnym czasie szukam aktywności, które pozwolą mi oczyścić głowę. W ostatnim czasie są to ćwiczenia oddechowa Wima Hofa oraz triathlon. 

Oskar Orszyński

fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Od najmłodszych lat byłem związany ze sportem – ponad 10 lat trenowałem szermierkę. Rywalizowałem w wielu turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Łączę obecnie zamiłowanie do sportu z zawodem fizjoterapeuty, pracując w sztabie medycznym jednej z czołowych akademii piłkarskich w naszym kraju – Akademii Warty Poznań. Pomagam młodym zawodnikom wrócić możliwie szybko i bezpiecznie do gry po urazach.

Posiadam doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi, a także z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i kończyn zarówno w fazie ostrej, jak i przewlekłej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w kursach i szkoleniach.

Podczas wizyty korzystam przede wszystkim z technik zaczerpniętych z Medycyny Manualnej według koncepcji FRSc (m.in. mobilizacje i manipulacje stawowe, pinoterapia, igłoterapia) oraz masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Terapię manualną uzupełniam ćwiczeniami, tak by zapobiec ponownej kontuzji czy nawrotowi bólu.

„Jesteś tak silny jak Twoje najsłabsze ogniwo”. Uważam, że szczegółowo przeprowadzony wywiad i wsłuchanie się w problem pacjenta jest kluczowy w doborze adekwatnej techniki terapeutycznej oraz ćwiczeń, a w konsekwencji pozbycia się dysfunkcji, z którą pacjent zgłosił się do gabinetu. 

Wykonywane przeze mnie zabiegi fizjoterapeutyczne nie są dla mnie żmudną rutyną, czerpię z nich satysfakcję – zwłaszcza kiedy w połączeniu z czynnym zaangażowaniem pacjenta w proces terapeutyczny, z wizyty na wizytę, pomagają zniwelować dolegliwości bólowe i poprawić codzienne funkcjonowanie.

Kacper Różewicz

trener medyczny i trener przygotowania motorycznego

Pomagam młodym sportowcom strzelać więcej bramek, grać w pierwszym składzie lub przejść do lepszego klubu poprzez wzmacnianie ich na treningu motorycznym.

Pomagam osobom z bólem kręgosłupa lub barku ćwiczyć nawet jeśli obawiają się ruchu i myślą, że nie dadzą rady i to nie dla nich.

Przez wiele lat sam trenowałem piłkę nożna oraz inne dyscypliny sportowe. To doświadczenie uświadomiło mi, że bez odpowiedniego przygotowania motorycznego trudno osiągnąć swoje cele zarówno w sporcie młodzieżowym jak i seniorskim. Od 12 lat aktywnie funkcjonuje w świecie sportu i treningu.

Na co dzień pracuje też z dorosłymi osobami, które mają problemy z bólem kręgosłupa, barków lub spiętą szyją i karkiem. Poprzez stopniowe wprowadzanie odpowiednich ćwiczeń indywidualnie dostosowanych do ich stanu i możliwości osiągamy zmniejszenie bólu oraz lepsze samopoczucie.  

Podczas treningów ćwiczymy 1 na 1 na sali przeznaczonej wyłącznie dla Ciebie.

Cały czas staram się rozwijać ucząc się od najlepszych na szkoleniach i warsztatach  

Staram się dbać o odpowiednie żywienie, ale mam dużą słabość do pizzy i burgerów  

Nie jednego podopiecznego wyciągnąłem z problemów z bólem więc, spotkajmy się, żeby zobaczyć, w czym mogę pomóc tobie. Twój przyszły trener 

Karolina Dudka

instruktor Jogi

Pomagam osobom żyjącym w ciągłym pośpiechu złapać dystans do codziennych spraw, nawet jeśli myślą, że to niemożliwe.

Pomagam zapracowanym osobom realizować więcej poprzez zresetowanie ich umysłu.

Dobroczynność Jogi Kundalini odkryłam poprzez intensywną praktykę tej świadomościowej odmiany jogi, w trudnym zdrowotnie okresie mojego życia. Ta harmonizująca i odstresowująca praktyka zadbała o mnie, jak najlepszy balsam. Dziś dzielę się z innymi tym czego doświadczyłam.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci 🙂

Zapisy na zajęcia Jogi Kundalini pod nr tel. 667 657 998.