Bartosz Kubaszewski – PROBALANS - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej
Bartek Probalans

Bartosz Kubaszewski

Fizjoterapeuta, Trener przygotowania motorycznego

Pomagam młodym sportowcom wrócić na boisko po złamaniach i skręceniach. Od 10 lat wspieram piłkarzy z bólem kolan, pięt lub pleców usuwając ból. Przez ten czas współpracowałem z Lechem Poznań, Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej i Akademią Piłkarską Reissa.  

Praca w drużynach sportowych dała mi duże doświadczenie, jednak brakowało mi w indywidualnego podejścia do każdego zawodnika i czasu, który mogę spędzić z nim w pracy 1 na 1. Dziś mogę pracować 1 na 1 z każdym pacjentem poświęcając mu odpowiednią ilość czasu.  

Na co dzień pomagam też osobom po operacjach wrócić do pracy, zabawy z dziećmi lub na boisko. Podczas wizyty pracujemy 1 na 1  W zeszłym roku pomogłem 67 osobom po operacjach wrócić do pracy lub na boisko. 

Przez ponad 10 lat w pracy ze sportowcami przeprowadziłem 783 treningi motorycznych dla młodych sportowców. Aktualnie pracuje indywidualnie z piłkarzami poprawiając ich szybkość biegu, czas reakcji, motorykę oraz zapobiegając kontuzjom w przyszłości. Treningi 1 na 1 dają nam czas i  możliwość indywidualnego podejścia, którego brakuje w klubach.

W czym specjalizuje się Bartosz?

Fizjoterapia dorosłych

Pomagamy usunąć ból barku, kolan lub bioder. Dzięki nam znów będziesz mógł schodzić ze schodów bez bólu lub ćwiczyć na siłowni.

Fizjoterapia młodych sportowców

Pomagamy młodym sportowcom z kontuzją wrócić do treningów i rozwijać się dalej w swojej pasji. Pomagamy pozbyć się bólu kolan, pięt oraz grać na boisku po skręceniu kostki lub złamaniach. 

Fizjoterapia kręgosłupa

Pomagamy osobom pracującym przy komputerze zmniejszyć sztywność szyi lub ból pleców. Korzonki, przewianie, rwa kulszowa czy dyskopatia to problemy, w których pomagamy.

ćwiczenia na bolącą szyję
Fizjoterapia pooperacyjna

Pomagamy wrócić do pracy lub na boisku po operacjach. Wspieramy osoby po rekonstrukcji więzadeł, artroskopia barku lub endoprotezach biodra lub kolana.

Treningi motoryczne dla młodych sportowców

Trening motoryczny to uzupełnienie zajęć sportowych w klubach, gdzie nie ma czasu na indywidualne podejście, ćwiczenia wzmacniające oraz zapobiegające kontuzjom.

Szybkość, unikanie kontuzji, dobre rozciągniecie odpowiednia postawa ciała to elementy, które mogą być poprawione dzięki regularnym ćwiczeniom.

Trening medyczny dla zapracowanych

Pomagamy zapracowanym osobom zacząć się ruszać. Zajęcia odbywają się 1 na 1 w osobnej sali treningowej.

Certyfikaty Bartosza

 • Manipulacja powięzi w dysfunkcjach narządów wewnętrznych FM – Pina Cultrera, dr Jarosław Ciechomski  – 75 h – 04-05.2023
 • Manipulacja powięzi w dysfunkcjach układu mięśniowo szkieletowego – postawa i spirale –  mgr Michał Sternak, mgr Paweł Malicki – 32 h – 09.2022
 • Manipulacja powięzi w dysfunkcjach narządu ruchu – mgr Paweł Malicki i mgr Michał Sternak – 96 h – 09-2021 – 03.2022 
 • Analiza oraz indywidualne podejście do terapii wad postawy u dzieci w wieku szkolnym – mgr Sandra Jutrzenka – 16 h – 01.2022   
 • Suche igłowanie – medyczna akupunktura – mgr Miłosz Parchimowicz- 22 h -11.2021
 • Długofalowy rozwój motoryczny młodego zawodnika – mgr Michał Kwietniewski i mgr Michał Naulewicz – 40 h – 12.2019 
 • Elith Perfomance Institute Strength and Conditioning – Karl Gilligan – 30 h – 05.2019
 • Skoliozy – diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne – dr. n. med. Piotr Kwiatkowski – 30 h – 03.2018 
 • FDM leczenie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego technikami powięziowymi – mgr Maciej Jurasz – 30h – 06-10.2017
 • Przygotowanie motoryczne młodego zawodnika – mgr Jakub Grzęda, mgr Witold Zielazek – 10 h – 11.2017  
 • Terapia manulana Kalntenborn-Evjenth – mgr Mirosław Dębski – 96 h – 05.2017-08.2018
 • Ocena funkcjonalna FMS oraz ćwiczenia korygujące – mgr Remigiusz Rzepka – 16 h – 01.2017
 • Kształtowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym – mgr Remigiusz Rzepka – 16 h – 02.2017 
 • Diagnozowanie i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego – dr Tomasz Stengert – 84 h – 01-11.2014
 • Masaż tkanek głębokich – dr Jarosław Ciechowski – 80 h – 02-06.2014