Jak się przygotować do wizyty? - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej
PROBALANS – Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej

Adres

Wysogotowo ul. Batorowska 11

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 7 - 20, Sb: 8 - 14

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty może być wydarzeniem budzącym pewne wątpliwości. Być może zastanawiasz się jak przebiegnie pierwsza wizyta, jak się do niej przygotować, jaki odpowiedni strój wybrać. Chcąc jak najbardziej ułatwić ten proces przygotowaliśmy listę rzeczy, o których należy pamiętać przed spotkaniem.

Wizytę możesz umówić bezpośrednio w studio, telefonicznie lub online!

Punktualność

Przyjdź kilka minut wcześniej przed zaplanowaną wizytą, aby cały proces przebiegł sprawnie.

Odpowiedni strój

Fizjoterapeuta analizuje pacjenta całościowo i często prosi o ściągnięcie koszulki lub spodni w celu ogólnej oceny. W związku z tym Twój strój powinien być wygodny i komfortowy, abyś nie czuł się skrępowany.

Wywiad

Celem pierwszej wizyty jest postawienie diagnozy oraz zaplanowanie dalszego leczenia. Niektóre pytania mogą Ci się wydawać zbyt dociekliwe i nie do końca związane z Twoim aktualnym problemem np. pytania związane z wypróżnianiem, miesiączkowaniem czy stresem w życiu codziennym. Pamiętaj jednak, że im więcej terapeuta o Tobie wie tym dokładniej może zaplanować terapię.

Wcześniejsze badania

Jeżeli posiadasz dokumentację medyczną (RTG, USG, opis tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego) zabierz ją ze sobą. Pozwoli ona bardziej szczegółowo poznać źródło problemu. Do wizyty w naszym Studio fizjoterapii w Wysogotowie nie potrzebujesz skierowania, ponieważ nie świadczymy usług na NFZ.

Terapia

Już podczas pierwszej wizyty zostaniesz poddany odpowiednim zabiegom manualnym. Terapeuta będzie dotykał z różnym natężeniem, różnych obszarów Twojego ciała. Postaraj się informować terapeutę, jakie są Twoje odczucia. Czy któreś miejsce jest szczególnie bolesne? Czy odczuwasz dyskomfort w danej pozycji? Terapia to współpraca fizjoterapeuty oraz pacjenta. Oboje muszą brać aktywny udział w procesie. Po pierwszym spotkaniu terapeuta pokaże Ci jakie czynności możesz wykonywać w domu, aby wspomóc proces leczenia.

Co po pierwszej wizycie?

Pamiętaj, aby wysłuchać fizjoterapeutę o możliwych odczuciach, które mogą pojawić się po dniu albo tego samego dnia po terapii. Każdy z nas może inaczej reagować na określone zabiegi. Po wizycie fizjoterapeuta ustala termin, w którym powinno odbyć się kolejne spotkanie. Być może Twój problem będzie wymagał zastosowania większej ilość ćwiczeń, niż zabiegów manualnych. O wszystkim zostaniesz poinformowany po pierwszej wizycie.

Zadaj pytania

Jeśli coś wydaje Ci się niejasne lub masz wątpliwości – pytaj! Wszyscy pracownicy studia są tutaj, aby Ci pomóc i z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

Pierwszy trening motoryczny

Treningi motoryczne w naszym studio prowadzone są w specjalnie do tego przygotowanej sali treningowej wyposażonej w odpowiednie bezpieczne podłoże.

Do dyspozycji trenujących mamy maty do ćwiczeń oraz inne konieczne sprzęty, których trener może użyć w treningu. Wszystkie sprzęty są każdorazowo dezynfekowane.

Poniżej kilka wskazówek odnośnie przygotowania do zajęć:

  • przyjdź kilka minut wcześniej, aby spokojnie przygotować się w naszej szatni
  • zabierz ze sobą wodę
  • przygotuj buty z płaską podeszwą i bądź gotów na wykonywanie niektórych ćwiczeń boso
  • zadbaj o wygodny stój do treningu w temperaturze pokojowej
  • przypomnij sobie i spisz wszystkie kontuzje, jakie Ci się przytrafiły
  • określ cel wizyty, czyli cel Twoich ćwiczeń wg Ciebie

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?

Zachęcamy do zadawania wszelkich pytań związanych z fizjoterapią przez telefon lub do wysłania pytania za pomocą poniższego formularza. Twoja wiadomość zostanie wysłana bezpośrednio do naszego personelu, który odpowie tak szybko, jak to możliwe.