Jak się przygotować do wizyty? - PROBALANS - Studio Fizjoterapii Funkcjonalnej
Chcesz umówić się na wizytę?

Adres

Wysogotowo ul. Batorowska 11

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 7 - 20, Sb: 8 - 14

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty


Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty
 może być wydarzeniem budzącym pewne wątpliwości. Być może zastanawiasz się jak przebiegnie pierwsza wizyta, jak się do niej przygotować, jaki odpowiedni strój wybrać. Chcąc jak najbardziej ułatwić ten proces przygotowaliśmy listę rzeczy, o których należy pamiętać przed spotkaniem.

Wizytę możesz umówić bezpośrednio w studio, telefonicznie lub online!

Jak przygotować się do pierwszej wizytu u fizjoterapeuty

Ubierz się w wygodny strój  lub zabierz na zmianę luźną koszulkę i krótkie spodenki, które będziesz mógł założyć w szatni.

Diagnoza lekarska nie jest konieczna, aby odbyć wizytę u fizjoterapeuty. Jeśli Twój problem będzie wymagał konsultacji lekarskiej skierujemy Cię do odpowiedniego specjalisty, z którym współpracujemy.

Nie musisz mieć ze sobą skierowania oraz badań typu zdjęcie RTG, USG lub rezonans magnetyczny. Jeśli je posiadasz zabierz je ze sobą.

Jak przebiega pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

Celem pierwszej wizyty jest postawienie diagnozy oraz zaplanowanie i rozpoczęcie Twojego leczenia. Podczas wizyty fizjoterapeuta przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad pytając o aktualny problem oraz wcześniejsze bóle i choroby mogące mieć wpływ na obecny stan. 

Kolejnym etapem wizyty jest badanie, które polega na sprawdzeniu jak ruszają się poszczególne części Twojego ciała. 

Już podczas pierwszej wizycie zaczniemy leczenie. Terapeuta będzie dotykał z różnym natężeniem, różnych obszarów Twojego ciała. Po pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta pokaże Ci jakie czynności możesz wykonywać w domu, aby wspomóc proces leczenia. 

Pod koniec wizyty fizjoterapeuta przestawi Ci plan dalszego leczenia. Jeśli będzie on wymagał kolejnego spotkania wspólnie ustalicie jego datę. W naszym Studio nie obowiązują pakiety, ponieważ chcemy rozwiązać Twój problem jak najszybciej, a nie w ciągu np. 10 wizyt. 

Przebieg pierwszej wizyty u fizjoterapeuty

Tak, w naszym Studio jest możliwość płatności kartą, Blikiem lub gotówką.

Tak, jest możliwość otrzymania faktury. Podczas płatności poinformuj osobę w rejestracji o takiej potrzebie.

Nie, w naszym Studio nie obowiązują pakiety. W przypadku wizyty u fizjoterapeuty chcemy jak najszybciej rozwiązać Twój problem, a nie wiązać Cię na 10, 20 lub więcej wizyt.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?

Zachęcamy do zadawania wszelkich pytań związanych z fizjoterapią przez telefon lub do wysłania pytania za pomocą poniższego formularza. Twoja wiadomość zostanie wysłana bezpośrednio do naszego personelu, który odpowie tak szybko, jak to możliwe.